Taneční studio Zaynah

pro Vás pořádá

břišní tanečnice Kurzy orientálního tance v zrcadlových sálech v Brně pro jednotlivé stupně pokročilostí.

Víkendové jednodenní semináře v Brně zaměřené na různé druhy orientálního tance.

Vícedenní víkendové pobyty konané v rámci celé České republiky věnované celkové relaxaci organismu. Účastnice se mohou kromě tance uvolnit procházkami v přírodě, koupáním v bazénu, návštěvou sauny, absolvováním různých druhů masáží, případně využít další sportovní nabídky (spinning, fitcentrum …) včetně kosmetických a kadeřnických služeb, naučit se malovat na hedvábí či vyrábět krásnou bižuterii apod.

Zahraniční rekreační pobyty u moře spojené s tancem. V případě zájmu a dohody je možná i účast rodinných příslušníků.


Cílem studia je, aby se všechny účastnice cítily dobře, uvolněně, své tělo dokonale protáhly, vnímaly hudbu a do tance vložily svoji osobnost, kus svého „já“. Začátečnice budou provedeny prvními tanečními krůčky, pokročilejší tanečnice zvládnou složitější pohybové kombinace. Naučíte se poslouchat hudbu, její rytmus a skloubit jej s orientálními prvky a kroky.

Výuková hodina orientálního tance je zahájena důkladným protažením těla a prohřátím jednotlivých svalových skupin. Do úvodu taneční lekce jsou zahrnuty vhodné prvky z jógy, powerjógy, série cviků pěti tibeťanů a pozice na posílení zatěžovaných partií těla. Střední část kurzu je věnována vysvětlení jednotlivých prvků a krokových variací, důraz je kladen na správnou techniku tance. Učíme vnímat rytmus hudby a zejména krásný ženský taneční projev. V hodinách na hudbu improvizujeme, ale učíme se i přesně postavené choreografie na vybranou skladbu, která odpovídá jednotlivým pokročilostem. Na závěr hodiny je zařazován strečink a uvolnění celého těla.