Žhavá ZUMBA je tu pro Vás !!!

Zumba fitness

Uvolněte se, vytvarujte si krásnou postavu při tanci a mějte radost z pohybu

Co je Zumba?

  • Spojení účinného aerobního pohybu s tancem a zábavou.
  • Taneční pohyby jsou vybírány a kombinovány tak, aby se zapojilo celé tělo, namáhány jsou nohy, ruce, ale i břišní svaly. Zumba využívá co největší posilující a spalovací efekt pro zeštíhlení těla při dynamické až energizující hudbě.
  • Při intervalovém tréninku se střídá pomalejší a rychlejší hudba a rytmus. Směs jednotlivých skladeb reprezentujíi mixy tanců. Základ tvoří latino tance - salsa, samba, merengue, batchata, quebradita, chacha, reggaeton, bogaloo, latin hip hop, cumbia, ale i prvky orientálního a afrického tance.

Jak vznikla?

Taneční program vznikl v roce 1999 v Columbii zcela náhodně díky trenéru a choreografu celebrit (např. Shakira). Alberto Perez alias Beto, lektor aerobiku, si zapomněl na výuku vzít CD s aerobic hudbou. Co však měl u sebe byla latinskoamerická hudba. Nezbylo mu tedy nic jiného, než ji použít a improvizovat. Hodina měla velký úspěch a tak se zrodila Zumba®.

Rozšířila se do mnoha zemí světa. Největší úspěchy slaví v USA, kde vznikl nejen nový fitness styl včetně loga, ale i program školení lektorů, získávání licencí, speciální Zumba oděvní kolekce apod. V současné době je Zumba oblíbeným sportem ve více než 75 zemích světa včetně ČR. Údajně na 5 milionů lidí navštěvuje Zumba hodiny alespoň 1x týdně.

Zumba fitness

Pro koho je Zumba vhodná?

Pro všechny, ženy i muže, co aktivně žijí, chtějí se hýbat a vynaložený čas využít co nejefektivněji. Je určená pro každou věkovou kategorii. Obecně Zumba prospívá zdraví, trénink pozitivně působí na kardiovaskulární systém, snižuje nadváhu efektním spalováním kalorií. Podle intenzity pohybu lze spálit 500-1000 kcal/h, formuje se celé tělo.

Zumbu by měli zvážit lidé po operacích, vážných úrazech a problémech s páteří nebo s klouby. Zde je namístě se poradit s lékařem. Je třeba lekci vyzkoušet, eliminovat rychlejší pohyby.

Druhy

  • klasická Zumba® pro všechny
  • Zumba Gold® (pro seniory a méně zdatné)
  • Zumba Toning® (zaměřeno na posilování těla při použití lehkých činek)
  • Aqua Zumba® (v bazénu, méně zatěžuje klouby)
  • Zumba Tomic® (pro děti 4-12let)

Co s sebou na kurz?

Pohodlné kalhoty, leginy, šortky, tričko - vhodné je speciální funkční oblečení, které odvádí pot. Nezapomeňte na pevnou obuv, ručník a velkou láhev vody.

Lze zakoupit Zumba kalhoty i trička, nejsou však podmínkou, ale třeba se Vám v nich bude lépe tančit.

Videa

Kurzy